středa 8. února 2017

3 báze, neboli primery, bez kterých už asi nemůžu žít...

Zdravím Vás, přátelé!

Jak jsem v minulém článku naznačila, dnes to bude o třech bázích, které aktuálně miluji.

Jak jsem již v některém z minulých příspěvků uvedla, má pleť je smíšená. Mastnější v oblasti T zóny, sušší na tvářích. V teplejším prostředí se mi pleť potí. K tomu připočtěte můj zlozvyk sahat si na obličej a je jasné, že se na mě jen tak nic neudrží. Proto jsem začala používat báze - primárně ve snaze o prodloužení výdrže makeupu. K tomu ale hledám i něco navíc. Eliminaci či alespoň potlačení mých obřích pórů na nose a na tvářích. Zmatnění oblasti T zóny. V zimě hydrataci, protože v zimě je celý můj obličej jedna velký sušenka.
V minulosti jsem vyzkoušela mnoho. Začínala jsem u levnějších kousků typu Vyhlazující báze od Sephory (zde) či Satin make-up base od Dermacolu (zde), před dražší jako jsou Photo Finish Foundation Primer od Smashbox (zde), Prime Time od Bareminerals (zde), POREfessional od Benefit (zde), Step 1 Matující báze od MakeUp for Ever (zde), Lisse Minute od Clarins (zde) nebo lahůdky typu Météorites Base od Guerlain (zde).
K tomu samozřejmě používám různé zlepšováky na "vyzmizíkování" pórů, fixační spreje na make-up, aj. Ale to bychom zase odbočili. A já se dnes chci věnovat pouze tomu nejlepšímu, co jsem zatím vyzkoušela a čemu budu věrná, dokud neobjevím něco lepšího 😉.
Většina kousků mě v minulosti odradila hlavně proto, že jejich silikonová textura mé pleti spíše uškodila, než pomohla (to byly hlavně ty od Sephory, Dermacolu, ale i Smashbox, BareMinerals a Clarins). Také se mi nelíbilo, když báze neplnily to, na co byly primárně  zaměřeny (Benefit, MUFE). A nebo mému typu pleti prostě jen nesedly, jako rozjasňující báze od Guerlain, která na mou smíšenou pleť byla prostě až moc, takže jsme si pak připadala až příliš "shiny".
Proto jsem na závěr skončila u svých aktuálních tří oblíbenců, kterými jsou:




Too Faced - HangOver Primer (zde, ml za 890 Kč)

I já jsem podlehla všemi opěvovanému zázraku s obsahem kokosové vody, probiotik a pečujících olejů. Miluji jeho lehkou a nemastnou texturu, nádhernou vůni, ale hlavně efekt, který vidím na mé pleti po použití.
Jak již název napovídá, s jeho pomocí byste měli dostat do pleť do normálu po probdělé noci (záměrně nepíši po prohýřené, protože ve svém věku již nehýřím:-) či náročném dni, na což všichni z nás slyší. A neříkejte, že ne!
Vůně je božská. Já osobně nemám ráda vůni kokosu. Tuto ale zbožňuji, protože nejde o žádnou syntetickou hrůzu ve stylu kokosový stromeček do auta! Je to krásně jemná vůně čerstvého kokosu, která na mě osobně působí velmi blahodárně a takovouto aromaterapii si nechám líbit.
Po nanesení se báze okamžitě vstřebává, je nemastná, nezanechává žádný film. Pleť je okamžitě rozjasněnější, hydratovaná a vypnutá - něco jako instantní 2 litry vody a pár hodin spánku v jedné tubičce. V létě ji mám radši, než bázi od Bobbi, protože je lehčí a více hydratační. Na druhou stranu báze od Bobbi Brown má zase lepší efekt v rámci redukce pórů.


Bobbi Brown - Skin Smoothing Pore Perfector (v síti Douglas, na jejich webu aktuálně chybí)

Tento primer jsem kupovala primárně jako podklad pro make-up Intensive Skin Serum Foundation SPF. Make-up byl pro mě propadák, naopak báze mile překvapila a zcela jsem jí propadla hlavně nyní, v těch příšerných mrazech.
Konzistencí jde o bílé mlíčko, které nádherně voní po levanduli. Je nemastné, nelepivé a velmi rychle se vstřebává, přičemž zanechává pleť hebkou, matnější, s viditelně menšími póry.
Nyní v zimě ji tolik miluji proto, že nemám pocit, že by mě nijak vysušovala, ba právě naopak cítím její pečující vliv. To zejména díky extraktu z řas a glukosamidu. Když srovnáme situace - obvyklá péče a na ni rovnou make-up vs. péče - báze - make-up, tak rozhodně jako vítězná vychází báze, protože s ní je pokožka méně podrážděná, vysušená a zarudlá.


Hourglass - Veil Mineral Primer 

Bohužel kousek, který je v ČR nedostupný, já sama ho mám z americké Sephory (zde), kde je dostupný ve více velikostech.
Minerální voděodolný primer, který díky své unikátní textuře pomáhá sjednotit pleť, absorbovat přebytečný maz, minimalizovat vzhled pórů a vrásek. Již malé množství vytváří na pokožce jemnou vrstvu, která vytváří "plátno" pro samotné nanesení makeupu, udržuje Váš vzhled "fresh" a rovněž napomáhá výdrži makeupu. Produkt je oil-free, naprosto bez parfemace, neobsahuje sulfáty ani ftaláty.
Toto je stručný výcuc charakteristik podaných výrobcem. Pod toto vše se mohu naprosto s klidnou duší podepsat. Já sama bych jen dodala, že ačkoli je to brutálně drahý produkt (proto jsem si také pořídila pouze nejmenší cestovní verzi, abych jej mohla vyzkoušet), každá Vámi utracená kačka se naprosto vyplatí!
Tak zaprvé, je ho potřeba neskutečně malé množství. Pro srovnání - Too Faced používám klasicky 2-3 pumpičky na celý obličej, Hourglass podle výrobce 1/2 pumpičky, já mnohdy i méně. Produkt je extrémně jemný a velmi lehce se roztírá. Konzistencí bych ho přirovnala k silikonovým primerům - tak krásně je "klouzavý", ale na druhou stranu není cítit silikonově. Nevím, jestli to dává smysl. Je prostě zvláštní a skvělý. Doufám, že značka Hourglass se v budoucnu dostane i do ČR, abych mohla vyzkoušet více produktů.


K těmto třem kouskům bych správně měla ještě přiřadit In Transit Camera Close-Up od This Works a Beauty Flash Balm od Clarins. Oba jsou ale takoví mí "hybridi", kteří jsou něco mezi krémem, primerem a maskou. Proto jsem je primárně do Top-trojky nezařadila. Ale i tyto mám moc ráda a obzvláště teď, v zimě a v mrazech, po nich často sáhnu.





Bází je na trhu hodně a v cizině ještě více. V budoucnu mě lákají určitě ještě L'Or Pure Radiance Face Primer od Guerlain, Lock-It Hydrating Primer od Kat Von D, Under(cover) Perfecting Coconut Face Primer od Marc Jacobs (mám v plánu společně s jejich Undercover make-upem), primery od NARS, Tarte, aj. je jich hodně a stále přibývají další a další. Tak uvidíme!


A co Vy? Používáte pravidelně primery? Pokud ne, tak jak tedy prodlužujete výdrž líčení?
 Jaké jsou ty Vaše oblíbené? 
Těším se na veškeré dotazy a komentáře!

Žádné komentáře:

Okomentovat