Dnes jsem si pro Vás připravila dlouho a pečlivě zvažované zamyšlení nad značkou bio laků na nehty Little Ondine, kterou zkouším již od loňského roku.
Udička padla loni díky IG účtu Mitsuuko de Ak, která básnila nad barvičkou Fusion, což je nádherná zářivá červeno-oranžová barva. K tomu připočtěme veškeré charakteristiky jako jsou naprosto přírodní složení založené na pryskyřici, vodě a pigmentech, absence chuťovčiček jako jsou aceton a jiné chemikálie - tedy vůbec nesmrdí, a hlavně, nemusí se klasicky odlakovávat - stačí jen sloupnout. No prostě něco, co jsem nutně potřebovala:-)
Proč? Protože miluji barevné nehty, ale zároveň v práci nalakované nehty mít nesmím. Proto se mi tato alternativa, která se snadno odstraňuje a nezabarvuje nehty ani kůžičky kolem mých miniaturních nehtíků, nesmírně zalíbila.
Za třičtvrtě roku jsem si tak postupně koupila pět barevných laků a jeden průhledný base/top coat. Začala jsem mými oblíbenými červenými odstíny. Zářivou Fusion L001, tlumenější a více distinguovanou Lava L062 a nakonec tmavě vínovou Red Red Wine L061, která vypadá fantasticky na nehtech na nohou (viz foto níže, pořadí odpovídá textu).
Později, jsem ještě přiobjednala Secret LT base & top coat, spolu s matně bílou Propose L000 a černočernou Back to Black L100, na které jsem četla fantastické recenze.
Později, jsem ještě přiobjednala Secret LT base & top coat, spolu s matně bílou Propose L000 a černočernou Back to Black L100, na které jsem četla fantastické recenze.
E-shop www.liviny.cz, kde jsem vždy nakupovala, mohu vřele doporučit, protože vždy bezvadně fungoval, jejich webové stránky jsou profesionální a přehledné, prostě vše na jedničku. Zboží bylo vždy doručeno rychle, kvalitně zabaleno a když jsem viděla originální balení Little Ondine ve skládacích krabičkách, vůbec jsem nelitovala toho, že jsem za tyto laky zaplatila skoro tolik, jako za laky OPI.
Člověk by řekl, že jeden, dva laky by měly stačit, abych si vytvořila ucelený názor. No, mně jich nestačilo ani pět. Musela jsem dokonce zahájit druhé kolo, než jsem konečně mohla napsat tento článek...
Hlavním problémem je, že každý z nich je úplně jiný. Nejvýrazněji se liší konzistencí a hustotou, mírou krytí a hlavně tím, jak se celkově chovají na nehtech. Obrovským plusem je samozřejmě fakt, že mají opravdu krásné barvičky, pěkně se na nehtech lesknou a mám pocit, že i samy nehty jsou po jejich aplikaci takové pěknější (vůbec nechytají žádné zabarvení, naopak po sloupnutí laku mi příjdou bělejší, ale rozhodně ne poničené nebo oloupané).
Na druhou stranu mě ale neskutečně štvou. Takže o co konkrétně vlastně jde?
- KONZISTENCE a HUSTOTA - Tak toto bylo první, čeho jsem si všimla, protože v tomto jsou rozdíly opravdu markantní. Nevím, jestli jsem dostala nějaké starší nebo špatně skladované kusy. Nebo jestli to tak opravdu je, že každá barva je jiná, ale mé 3 červené barvičky jsou velmi hutné, hrozně se (i přes důkladné protřepání) táhnou, proto se špatně aplikují a vytváří moc tlustou vrstvu a nepěkně na lahvičce zasychají u ústí hrdla (viz foto níže). Pokud ji neotřete, tak ji můžete při neopatrné aplikaci stáhnout dovnitř do lahvičky a tím si celý lak ještě více znehodnotit. Tak nějak se Vám chová klasický lak, když už "odchází do věčných lovišť". Tyhle tři tak ale zlobí od začátku a mě to fakt mrzí, protože zrovna červené laky miluji nejvíce. Konzistence je naopak naprosto rozdílná u černého a bílého laku, protože ty jsou oproti těm ostatním velmi řídké. Ten bílý je navíc jakoby naředěný a při aplikaci se mi u něj jako u jediného objevují na nehtech a štětečku bublinky, což tedy taky zrovna nemusím.
- MÍRA KRYTÍ - Tenhle bod jsem dost zvažovala, protože se vlastně týká pouze jedné barvičky a to bílé. Ostatní kryjí plně a dobře již v jedné vrstvě. Bílá je ale konzistencí úplně jiná, než ostatní, a když jí lakuji, tak mi jako jediná vytváří v první vrstvě mapy. Druhá vrstva je vcelku ok, ale až třetí je ideál. Ale to krytí popravdě zase tak důležité není, protože rozhodně nedoporučuji lakovat pouze v jedné vrstvě i při plném krytí. Může se pak totiž objevit jiný problém a tím je obtížné slupování. Obecně, ideální jsou 2 vrstvy, tři již jsou moc. Na tohle si dávejte pozor hlavně u hutnějších laků, u kterých máte pocit, že jedna tlustá vrstva stačí, ale ono ne:-( Při odstranění totiž nejdou uceleně sloupnout a je to pak větší piplačka. (Pro představu, toto je krytí v jedné vrstvě).
- NA NEHTECH - Lakování je tedy různě obtížné. Jak jsem uvedla výše, hutnější červené odstíny se mi nanášejí hůře, tvoří tlustší vrstvy a celkově s nimi většinou nedokáži nalakovat nehet bez přetahování. Navíc čím déle tyto laky mám, tak jsou ještě více hutnější a jakoby nejdou nanést vůbec. S dalšími dvěma odstíny se pracuje lépe, jen u bílého laku musím lakovat alespoň ve 3 vrstvách, dokud nezískám perfektní rovnoměrné krytí. Hlavním problémem je pro mě ale výdrž laku! Věřte mi, nebo ne, ale vážně jsem nečekala perfektní výdrž bez olupování na týden, ale ten jeden den by mi ten lak vydržet snad mohl, no ne? No a to právě ne každý z nich dokáže. Nejhorší byl v tom, můj "nejoblíbenější" Fusion, ten nedal ani hodinu bez toho, aniž by se mi začaly olupovat (teda spíš jakoby odcházet) špičky nehtů:-( Zkoušela jsem již vše možné - před lakováním odmaštění nehtů alkoholem, jarovou vodou, dokonce odlakovačem. Pak jsem pořídila speciální base coat z této značky, taky nic. Černý lak na druhou stranu s výkonem problémy nemá a věřím, že by s klidem několik dní vydržel (zatím netestováno, protože nejdéle mohu mít nalakované nehty 2 dny o víkendu.
No, nevím, jestli jste z těchto postřehů moudří a k něčemu Vám budou. Já sama jsem však této značce ještě chtěla dát šanci a říkala jsem si, jestli jsem třeba nenarazila na první kousky z nějaké horší várky, nebo třeba mohli časem inovovat recepturu.... Na druhou stranu jsem nechtěla zbytečně utrácet majlant... no, ano. Nakonec jsem podlehla, neodolala a koupila jsem si alespoň můj nejoblíbenější Fusion znova.
A jak to dopadlo? Neprohloupila jsem! Tento lak není tak hustý, krásně drží a úplně se mi s ním jinak pracuje. Takže jsem sice naštvaná, že budu vyhazovat 3 téměř plné laky a top coat, který se chová také stejně, ale na druhou stranu mám tyto laky vážně moc ráda a neplánuji v budoucnu používat již jiné laky, takže asi tak. Minimálně ten vínový si ještě pořídím 😉
Naposledy jsem ale nenakupovala přes e-shop, ale v obchodě GreenWave a od milé paní prodavačky jsem dostala tip, že pokud bych chtěla něco reklamovat, je vhodné si nechat i původní obal, na kterém je číslo šarže.
A jak to dopadlo? Neprohloupila jsem! Tento lak není tak hustý, krásně drží a úplně se mi s ním jinak pracuje. Takže jsem sice naštvaná, že budu vyhazovat 3 téměř plné laky a top coat, který se chová také stejně, ale na druhou stranu mám tyto laky vážně moc ráda a neplánuji v budoucnu používat již jiné laky, takže asi tak. Minimálně ten vínový si ještě pořídím 😉
Naposledy jsem ale nenakupovala přes e-shop, ale v obchodě GreenWave a od milé paní prodavačky jsem dostala tip, že pokud bych chtěla něco reklamovat, je vhodné si nechat i původní obal, na kterém je číslo šarže.
Takže suma, sumárum, cekově Vám tuto značku doporučuji na rychlé jednodenní lakování bez ztráty kytičky (bez zabarvení nehtů, či nehtových kůžiček). Na lakování delší (třeba na týdenní dovolenou) jsou tyto laky podle mě pro většinu z Vás nevyhovující a vzhlede k ceně bych radši doporučila přiklonit se k jiné značce. Pro mě je to ale ideál.
Jak jste na tom Vy s laky na nehty. Je pro Vás určující kvalita, cena nebo výkon? Jak často měníte barvičky? A hlavně, máte také někdo zkušenosti se značkou Little Ondine?
Děkuji za Vaše komentáře a postřehy a budu se na Vás těšit zase příště!
Brala bych všechny barvy. Vypadají suprově. Já si ráda lakuji nehty dvoubarevně. Koupila jsem si i speciální šablony na nehty , abych si mohla udělat zajímavé nehty. Bez šablony bych si nic zajímavého na nehty nedokázala nalakovat.
OdpovědětVymazat