středa 4. ledna 2017

Čistící oleje


Milí přátelé,

dnes to bude kratší a méně náročné. Řeč totiž bude o čistících olejích. Původně jsem chtěla udělat přehled o mých méně i více oblíbených cleanserech jako takových, ale řekla jsem si, že radši budu psát o všem postupně, než abych Vás zahltila (rozumějte odradila) hned na začátku svého snažení.
Tento typ produktů používám vždy jako první krok čištění večer po odlíčení micelárkou a v zimě k rannímu čištění tehdy, kdy je má pleť sušší a pne.
Vše je seřazeno podle mé subjektivní oblíbenosti. Šampiónům by se měla vzdát čest, proto s nimi tedy začneme. 


Bobbi Brown – Soothing Cleansing Oil

Seženete např. zde, kdy za 200ml dáte 970 Kč, ve všech pobočkách sítě Douglas a buticích Bobbi Brown.
Tenhle olejík nekriticky miluji a jako jeden z mála je k dispozici i ve velmi propracovaném cestovním balení, které se mi nikdy nevylilo a nedělalo sebemenší neplechu.
Jde o velmi jemný průhledný olej, který nádherně voní po levanduli. Na mě osobně působí téměř jako suchý olej, protože mám pocit, že pleť po umytí nezanechává vůbec mastnou. Co se týče použití, tak aplikuji klasicky množství zhruba 2-3 pumpiček a krouživými pohyby nanesu na obličej, krk a event. dekolt. Poté smývám houbičkou či lépe “chňapkou” - při kontaktu s vodou olej změní svůj charakter a emulzifikuje v mléčnou tekutinu. 
Již po jednom “halabala” umytí je pleť dokonale čistá a vlastně by ji nemělo být již potřeba dále čistit. Jediné, co se mi moc nelíbí je fakt, že je velmi odbtížné sehnat složení – dokonce není ani na webu https://www.bobbibrowncosmetics.com, ačkoliv se ho tam mnoho lidí domáhá. Co bych ale pro Vás neudělala? 


Ano, je to ono. A najdete ho na originál obalu. Popravdě já ale nejsem žádná biožena a rozhodně nepoužívám pouze naprosto “čistou” přírodní kosmetiku, proto mě toto složení zase až tak moc netíží.
Vím, že se cena zdá být vysoká, ale vzhledem k množství a výkonu je pro mě stále produktem Nr. 1!


KIEHL’s – Midnight Recovery Cleansing Oil

Seženete např. zde nebo jakékoliv pobočce Kiehl’s, kdy 175ml pořídíte za 870 Kč.




Tak jako jsem moc neměla ráda jeho starší bratříčky Midnight Recovery Concentrate a Midnight Recovery Eye, tak mám velmi ráda jejich nejmladšího sourozence, který na sklonku tohoto roku přibyl do portfolia mé milované značky Kiehl’s.
Obsahuje směs přísad jako je skvalan, pupalkový olej a esenciální levandulový olej a podle výrobce neobsahuje mýdlo, sulfáty ani minerální oleje. Jinak bohužel opět na webu chybí úplný seznam ingrediencí.
Jde o velmi podobný produkt jako je olej od Bobbi Brown a na druhé místo jsem ho dala spíše z toho důvodu, že Bobbi mám již vyzkoušenou vícekrát, tudíž vím, že ani časem mi na obličeji nevyrobila žádnou neplechu.
Plus Bobbi má na rozdíl od Kiehl’s již zmíněnou travel friendly verzi a hlavně je mi i příjemnější po stránce parfemace.
Jinak mi oba oleje příjdou velmi podobné charakterem i výkonem. Proto i tento vřele doporučuji.
Cena je nižší, než u Bobbi, ale jeho množství je rovněž  kapánek menší, takže to vlastně vyjde na stejno.



Dermalogica – Precleanse

Seženete např. zde, 150 ml za cenu 1199 Kč.







Tak přiznám se, že na tohle jsem se asi až příliš těšila a proto jsem byla nakonec zklamaná. Precleanse jsem poprvé vyzkoušela u Petra Zacha a byla jsem naprosto uchvácena jeho svěže bylinkovou vůní. Plný produkt, který jsem si poté zakoupila, mě ale nakonec zklamal a odradil od další koupě svým balením.

Začněme ale klady. Složení se jeví jako opravdu vymazlené, ale naprosto přírodní není. Najdeme v něm olivový a meruňkový olej, olej z ořechu Kukui, semena brutnáku lékařského a extrakt z rýžových otrub. Kompletní seznam ingrediencí viz níže.


Caprylic/Capric Triglycerides, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, PEG-40 Sorbitan Peroleate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil, Cymbopogon Schoenanthus Oil, Borago Officinalis Seed Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Solanum Lycopersicum (Tomato) Extract, Lavandula Hybrida Oil, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Aleurites Moluccana Seed Oil, Cetyl Ethylhexanoate, Dicaprylyl Carbonate, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, C12-15 Alkyl Benzoate, Citral, Limonene, Linalool.

Parfemace je dosti výrazná, ale já ji mám moc ráda. Nejsem moc dobrá na popis vůní, ale řekněme, že opět cítím hlavně levanduli ve spojení s rozmarýnem a něčím svěže citrusovým, což budou podle výše uvedeného seznamu nejspíše ten pomerančový a grepový olej.
Výkon je fajn, funguje naprosto stejně jako předchozí produkty, na jedno použití stačí 2-3 pumpičky. Konzistence je ovšem o něco málo hutnější a celkově mám po čištění pocit mastnoty. Já vím, že Dermalogica doporučuje tento olej jako první krok a následně přidat druhý krok čištění třeba gelem, ale popravdě předchozí dva produkty fungují tak, že po čištění mám pocit, že bych klidně mohla již další kroky vypustit. A takovýto pocit se mi moc líbí 😉
Nejvíc mě ale zklamalo balení. Všchny mnou dnes zmíněné oleje jsou v praktickém balení s pumpičkou, ovšem tento jako jediný teče. Možná jsem jen měla smůlu a narazila na vadný kus, já vím. Ale toto je opravdu důvod, proč bych si ho již nikdy nekoupila. Nejsem naštvaná jen proto, že mám pocit, že produktem plýtvám, ale navíc mi dělá binec všude, kde ho postavím, jsem při jeho použití celá zamaštěná, a o tom, že bych s ním mohla cestovat v originál balení, si můžu jen nechat zdát.
Proto i když nejde o špatný produkt, za tu cenu mi nestojí. Za takto vysokou cenu musí být prostě dokonalý!


L'occitane – Odličovací olej Slaměnka



Seženete zde, 200ml za 605 Kč.





Na tento kousek bych asi nejspíše zapomněla nebýt toho, že jsem jeho miniaturu nalezla ve vánočním boxu od Loccitane.
Opět funkční čistící olej, jale úplná "příroda" to nejspíš nebude. Nejsem chemik, takže nejsem rozhodně fundovaný specialista, který by toto mohl posoudit, ale ačkoliv podle webu neobsahuje alkohol, BHA, BHT, EDTA, formol ani formaldehyd, minerální olej (bez obsahu oleje), parabeny, fenoxyethanol, ftaláty, silikon, umělá barviva ani triclosan, a na prvních příčkách jsou uvedeny esenciální olej z organické slaměnky a meruňkový olej, tak zároveň obsahuje také všechny níže uvedené složky.

HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL** - PEG-40 SORBITAN PEROLEATE - ISOPROPYL ISOSTEARATE - CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE** - COCO-CAPRYLATE/CAPRATE - DI-PPG-2 MYRETH-10 ADIPATE** - HELICHRYSUM ITALICUM FLOWER OIL* - PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL** - PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE - PARFUM/FRAGRANCE – TOCOPHEROL**.

Výkon není špatný, cena je také moc příjemná, ale já tento produkt musím umístit na úplný konec tohoto žebříčku prostě proto, že mi nevoní. Tedy, nevoní je slabé slovo. Tento olej mi smrdí a proto i v minulosti šel o dům dál k nové majitelce, která ho ocenila více. Proto za sebe nedoporučuji.


Toto byly čistící oleje, které jsem za poslední dva roky vyzkoušela. 
Jaké jsou Vaše tipy a Vaši oblíbenci? 
Používáte na odlíčení a čištění oleje nebo preferujete jinou konzistenci cleanserů? 


Děkuji předem za Vaše příspěvky a budu se na Vás těšit zase příště!


Žádné komentáře:

Okomentovat