středa 4. ledna 2017

Moje pravidelná péče o pleť



To slovo pravidelná bych asi měla napsat tlustě, třikrát podtrhnout a z obou stran připsat několik vykřičníku 😉 a kdyby tady byla funkce na blikající neonový nápis, tak už bych to tam šoupla taky.
Má pleť je smíšená. Mám klasicky mastnější T zónu a suché tváře. I po třicítce mám stále sklony k akné, i když v porovnání s obdobím puberty je to nic. Nemyslím si, že bych měla vyloženě mastnou pleť, ale nebaví mě, že se hodně potí a všechen makeup ze mě vždy velmi rychle “sjede”, ať používám jakékoliv báze, pudry či fixátory.
Jak už jsem zmiňovala v minulém příspěvku, řídím se hlavně, ale zase ne zcela doporučeními Caroline Hirons. Navíc jsem se za těch pár let naučila, jak své pleti naslouchat a snažit se jí nejenom vyhovět dle jejích aktuálních potřeb a rozmarů, ale také jí občas “podstrčit” něco extra a malinko jí takto rozmazlovat.
No, konec okecávání. Vrhneme se na to! Dnes to totiž bude dlouhé. 
Takže připravte si něco na zub k ruce, jděte se vyčurat a pohodlně se usaďte…

Ráno


Krok 1 - Čistění na mokro 

Gelem, olejem nebo balzámem na bázi oleje. Co z toho používám, záleží na aktuálním stavu a taky na daném období. Obecně v zimě přecházím na více hutné a bohaté produkty, protože mám pocit, že má pleť je suchá, podrážděná a gelové produkty jí spíše škodí.






Aktuálně tedy používám Perfect cleanser od Oskia, který ráda střídám s Renaisaance cleansing gelem od téže značky.
Na mokré čištění jsem dříve používala klasické froté ručníky, ale nyní jsem přešla na mikrovláknové “chňapky” od značky Ebelin, které jsem si nakoupila do zásoby v drogerii DM. Tuhle vychytávku jsem si naprosto zamilovala, protože jsou neskutečně jemné, obličej nedřou ani nedráždí, a navíc se i dobře perou a rychle schnou. Cena je také velmi přijatelná a pohybuje se kolem 60 Kč. Mimochodem, nemohu to tedy přesně posoudit, ale myslím si, že tyhle chňapky jsou možná něco velmi podobného, ne-li stejného, jako je odličovací ručníček MAKE UP ERASER ze Sephory, který stojí mnoho násobně více. Nějaké postřehy z Vaší strany?

Krok 2 - Tonikum








Tonika opět střídám podle aktuálních potřeb. V době PMS se přikláním spíše k těm “kyselinkovým” a takto pleť vlastně chemicky exfoliuji, v létě spíše k hydratačním. Plus je kombinuji a vrstvím. Prostě tonika/tonery jsou pro mě objevem posledních několika let.
Aktuálně používám Blemish + Age Solution od značky Skinceuticals, kterou jsem objevila v cizině a kromě REN to byla další výhra v loterii, která mi pomohla dostat mou pleť zpátky pod kontrolu. Tento produkt je ve spreji, takže 3x přestříknu vatový tampónek a pleť s ním přejedu.
Protože je tohle tonikum opravdu silné kafe, jsem zvyklá poté ještě celý obličej přestříkat sprejem Serozinc od La Roche-Posay a trochu tak kůži “zneutralizovat”. Serozinc nekriticky miluji a ač jsem četla mnoho recenzí, že je k ničemu apod., tak já už mám asi desáté balení a budu se k němu vracet i v budoucnu. Opět bych si jen dovolila poznámku. Sprej je slaný, ale rozhodně se nemusíte bát, že by Vás třeba pálil v očích. Přijde mi opravdu jako isotonický roztok, proto klidně stříkejte přímo na obličej a popravdě neznám lepší věc na zklidnění třeba v létě po slunění.
Pokud mám chuť na trochu více hydratace, tak ještě přidám Cactus Flower & Tibetan Ginseng Hidrating Mist od Kiehl’s, který jsem si koupila již v létě, ale přišel mi hodně lepivý a střička produktu moc hrubá. Takže jsem ho přelila a proto jej na fotce neuvidíte v původním balení, ale v tomto cestovním balení. Teď v zimě je již pro mě OK a miluji ho hlavně ráno, kdy mě jeho vůně nádherně probudí a nakopne do nového dne.

Krok 3 – Oční krém



Tento krok dosti a často flákám, ale aktuálně v zimě miluji Creamy eye treatment with avocado od Kiehl’sJeho efekt umocním použitím přístroje Iris od Foreo, který jsem si velmi oblíbila proto, že mi senzačně pomáhá při otocích, kterými po ránu trpím.

Krok 4 – Sérum

Tento krok naopak velmi důsledně dodržuji a dokonce bych řekla, že po tonicích jsou séra pro mne objevem číslo 2 v mé pečující rutině. Séra používám k vyřešení jakýchkoliv konkrétních obtíží nebo prostě jen tak k rozmazlování. Séra kombinuji, vrstvím, nyní se značkou Kypris dokonce míchám.

Aktuálně mám 4 oblíbence a jak je použiji záleží na tom, co bude pro mne dalším krokem.



Od oblíbeného Kiehl’s jsou to Clearly CorretiveTM Dark Spot Solution (na vybělení pigmentových skvrn, již asi třetí balení, které již brzy padne za vlast) a 
Powerful-Strenght Line-Reducing Concentrate (na první vrásky). Tyto dva používám tehdy, pokud je dalším krokem v péči nanesení krému.
Pokud ale zrovna preferuji olej, tak se vrhnu na Antioxidant Dew a Clearing serum od Kypris a eventuálně je podle chuti smíchám dohromady.

Krok 5 – Hydratace


Zatím ještě nepoužívám žádnou speciální a vytuněnou antiaging péči a spíše se snažím dodržovat důsledně hydrataci.



Aktuálně střídám:
·      Lait-Créme Concentré od Embryolisse
·      Skin Rescuer – oba od Kiehl’s
·      Crearcalm 3 Replenishing Gel Cream     od REN








Olej mám nyní otevřený pouze jeden a to je Beauty Elixir II od Kypris, který míchám s výše uvedenými séry. Více se ale nebudu rozepisovat, protože o značce Kypris chystám samostatný článek.



Krok 6 – UV ochrana


Tak tenhle krok suverénně nejvíce flákám. V létě na sluníčku se samozřejmě mažu, ale vzhledem k tomu, že jinak bývám od rána do večera v práci a moc na denním světle tedy nejsem, vystačím si z 99% pouze s SPF obsaženým v makeupu či BB. 


V létě nebo na horách ale miluji:
·      Anthelios sprej od La Roche-Posay (na fotce chybí, protože jsem ho již dopotřebovala)
·      Ultra Light daily Defence SPF 50 od Kiehl’s (nyní pouze jako miniatura, ale v létě bude určitě nové plné balení)
·      BB cream – Actively Correcting and Beautifying, SPF 50 PA+++ od Kiehl’s (oblíbenec v letních měsících a např. u moře se mažu tímhle a na něj teprve přidávám další opalováky)




VEČER


Krok 1 - Odlíčení + čištění (někdy i na více etap)


Tak hlavně se nikdy doma neodličuji vlhkými ubrousky!!!





Vždy se odličuji micelárkou Sensibio od Bioderma a až jsou tampónky čisté, tak teprve potom jdu pleť konečně pořádně umýt. Podle toho, jak náročný den mám za sebou a jak hodně se “cítím být špinavá”, volím čistění v jednom až dvou krocích (výjimečně ve třech).
Prvním krokem je odličovací olej – aktuálně je to Precleanse od značky Dermalogica.
Druhým krokem je nyní v zimě olejnatý balzám (pokud čistím ve 2 krocích) nebo čistící gel + přidám svůj silikonový sonický kartáček Luna od Foreo (v případě čištění ve 3 krocích). Opět jako ráno použiji buď hutný a vyživující Perfect cleanser od Oskia nebo čistící gel z řady Sensibio od Biodermy. Ten ráda střídám s různými vzorky, takže třeba v posledním měsíci jsem takto vyzkoušela produkty od REN, Kiehl’s, aj.
Pokud se rozhodnu pro třetí krok, tak vždy jde o výživný olejnatý balzám. Nyní by to byl opět výše uvedený Perfect Cleanser, ale podobně miluji například Moringa Cleansing balm od Emma Hardie, Renaisaance Cleansing Gel od Oskia nebo The Honey Mud od May Lindstrom.
A samozřejmě při všech uvedených krocích zapojím do práce buď mořskou houbičku nebo kamarádku “chňapku”.

Krok 2 - Tonikum


Opět volím Blemish + Age Solution od značky Skinceuticals a ten následně přestříknu Serozincem.

Krok 3 – Sérum/olej


Vše tak, jako ráno. Podle potřeby buď něco hydratačního nebo bělícího nebo exfoliačního.


Krok 4 – Hydratace – krém/olej


Nepoužívám zatím (i když bych už nejspíše měla) přímo péči určenou na noc (snad kromě masek).  Proto jsou produkty stejné jako ráno.

Krok 5 – Něco navíc


Tady bych přidala veškeré masky na noc, které ráda střídám. Aktuálně Drink Up Intensive Overnight mask od Origins, Blue Marine Algae Intense Hydrating Mask či Rose Stem Cell Gel Mask od Peter Thomas Roth, Cilantro&Orange Extract Polutant Defending Masque  nebo Ultra Facial Overnight Hydrating Masque od Kiehl’s, a v neposlední řadě Thistymud TM od Glamglow.



Miluji jemné i silnější exfoliační produkty jako jsou Liquid Gold od AlphaH, Nightly Refining Micro-Peel Concentrate od Kiehl’s nebo jemný exfoliační pudr vhodný i na každodenní použití Daily Microfoliant od Dermalogica. 



A rozhodně nesmím zapomenout na speciální produkty určené k lokální aplikaci – u mě tedy na akné, ale o těch se chystám sepsat samostatný článek).

Tak, opět máme za sebou další dlouhý článek. Snad Vás zaujme a třeba i v něčem inspiruje. Popravdě každému z nás sedí něco naprosto jiného a mnohokrát se mi stalo, že různé kosmetické bestsellery byly zrovna pro mě naprostým propadákem, a naopak produkty jiných levnějších značek byly objevem roku. Proto každá/ý z nás si musí najít ty “své” osvědčené kosmetické kámoše a většinou k nim bohužel vede dlouhá a někdy i strastiplná cesta. Snad Vám můj blog na té Vaší cestě pomůže.

Žádné komentáře:

Okomentovat